Logisztika
     Spedició, Fuvarozás
     eTudakozók
     Térszerkezet
     Kapcsolódó területek
     Közlekedés
     Információs társadal.
     Vállalat
     Minőségbiztosítás
     EU
     Egyéb

Kapcsolódó oldal:  



Már áll az új budapesti Wizz Air hangár szerkezete Ferihegyen

Az új hangárt 2015. szeptember 1-jén már át is veheti a Wizz Air légitársaság, amelynek növekvő Airbus A320-as flottájának folyamatos működéséhez egyre nagyobb szükség van egy újabb karbantartó bázisra Budapesten.

Robosztus acélszerkezetek törnek a magasba, a Wizz Air új karbantartó hangárja kezd testet ölteni a Budapest Airport repülőgép karbantartó- és javítóbázisának közepén, a Lufthansa Technik és az Aeroplex hangárok közötti területen. A 2 000 négyzetméteres hangár mellett egy 170 négyzetméteres iroda, alkatrész raktár és személyzeti öltöző is helyet kap.

A közel egy milliárd forintos (kb. 3 millió eurós) beruházás a Budapest Airport finanszírozásával valósul meg, az építést pedig a repülőtér egyik partnere, a Market Építő Zrt. végzi Ferihegyen. A Budapest Airport és a Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága tavaly írt alá 15 évre szóló hangár-bérleti szerződést Budapesten.



A Wizz Air jelenleg 9 darab Airbus A320 típusú repülőgépből álló flottát üzemeltet Budapesten, azonban a légitársaságnak jelenleg összesen 61 Airbusból áll a teljes gépparkja. A Wizz Air az elmúlt évben összesen 16,5 millió utast szállított 380 útvonalon található 112 célállomásra, amelyek 38 országot kötnek össze.

A Wizz Air a hónap elején jelentette be, hogy 2019-től kezdődően további 110 darab új Airbus A321neo típusú géppel bővíti a flottáját, illetve ezzel a típussal váltja le a gépparkból kiváló régi repülőgépeket, hogy eleget tudjon tenni az egyre növekvő utazási igényeknek Európában és azon túl is. A Budapest Airport olyan méretű hangárt tervezett és építtet, amelyben ezek az új, hosszabb törzsű, winglettel szerelt Airbus A321neo típusú repülőgépek is elférjenek.

„Örömmel látjuk, hogy milyen gyors ütemben épül a Wizz Air új hangárja, minden nappal egyre közelebb kerülünk ennek a kiemelten fontos projektnek a sikeres befejezéséhez.” – jelentette ki René Droese, a Budapest Airport ingatlangazdálkodási igazgatója. Hozzátette: „Az új karbantartó hangár üzembe helyezése hozzájárulhat ahhoz, hogy a Wizz Air működése zavartalanabb legyen és repülőgépeik nemcsak Magyarországon, hanem a régióban is mindig az utasok rendelkezésére álljanak. Az új Wizz Air hangár működése ezen felül további, magasan képzett munkahelyeket teremt a magyar légközlekedési iparágban.”
(logsped)

2015.06.25.