MKB Sárkányhajó Világbajnokság döntő

Kapcsolódó oldal:

MKB Sárkányhajó Világbajnokság döntő Szeged 2010 videó

Nyolc arany- és négy ezüstéremmel zárta Magyarország az MKB Sárkányhajó Világbajnokságot.

Hat aranyérmet szerzett felnőtt válogatottunk az MKB Sárkányhajó Világbajnokság harmadik napján, így összességében nyolc arany- és négy ezüstéremmel zárt Reményi Péter és Kozmann György válogatottja a Maty-éren. A médiabajnokságot a Kisalföld csapata, a települések versenyét Pesterzsébet nyerte.

MKB sárkányhajó világbajnokság döntő Szeged 2010 videó

Több ezer ember szurkolta végig a Maty-ér partján az MKB Sárkányhajó Világbajnokság harmadik napjának futamait. Nemcsak a profik 200 és 2000 méteres versenyeit, hanem a médiabajnokság és a települések közötti viadal döntőit is ezen a napon rendezték Szegeden. A délelőtti 200 méteres futamok során ismét nagyot alkottak a magyar felnőtt hajóegységek. A húszüléses hajók küzdelmében két arany- és egy ezüstérem, a tízülésesek között egy győzelem és két második hely lett a mieink mérlege.

A húszülésesek között Kozmann Györgyék visszavágtak az oroszoknak az 500 méteren elszenvedett vereségért és vegyes csapatunk is ismét óriási csatában diadalmaskodott, az 500 méteren győztes hölgyeknek azonban ezúttal ezüstérem jutott a rövidebbik távon. A délutáni folytatásban a 2000 méteres számokat rendezték meg, amelynek érdekességét a hendikepes indítások és a látványos fordulók adták. A férfi és női verseny részvevői együtt szerepeltek a két körös pályán, így igazi vízifelvonulást láthatott a több ezer szurkoló.

A magyar egységek óriási csatában a férfi, a női és a vegyes számot is megnyerték. Felnőtt versenyzőink tehát hat aranyéremmel zárták a mai napot, míg összességében nyolc arany- és négy ezüstérem lett a mieink mérlege a világbajnokságon.

„Hihetetlen, hogy milyen hangulatot élhettünk át az elmúlt három nap során – mondta Reményi Péter, a magyar csapat vezetője. – Nagyon elégedett vagyok csapataink teljesítményével, és büszke vagyok a nyolc aranyéremre. Versenyzőimnek és úgy érzem, a magyar sárkánysportnak is rengeteget adott ez a világbajnokság. A versenyek körítése egyedülálló volt!”

A masters versenyzőink ismét száz százalékosak voltak, hiszen 200 és 2000 méteren sem engedtek ki egyetlen győzelmet sem a kezükből, míg a juniorjaink vasárnap csak a 200 vegyes versenyszámban maradtak alul a németekkel szemben. A települések közötti versenyt Pesterzsébet csapata nyerte, így ők költhetik el a győztesnek járó 1 millió forintos fődíjat, a második a bajai Diamant Célvadász-Jégmadár lett, a bronzérmes pedig a Győri EXEK csapata. A médiaversenyben fölényes győzelmet aratott a nagy rutinnal rendelkező Kisalföld csapata, a Sport Klub és a TV2 előtt. Az MTV válogatottja mindössze 36 századmásodperccel maradt le a dobogóról.